درباره آلانیا ترکیه

شهر آلانیا در 100 کیلومتری شرق آنتالیا واقع شده است، در شبه جزیره ای بین دریای مدیترانه در جنوب و رشته کوه های توروس در شمال. امروزه این شهر یکی از محبوب ترین مقاصد تعطیلات ترکیه است به خصوص برای کسانی که دوستدار خورشید ، دریا و شن (جزایر) هستند. بسیاری از هتل ها و استراحتگاه ها در امتداد ساحل در سواحل شنی قرار دارند که جذابیت این جزیره رو بیشتر کرده و این موضوع دلیلیه که هر ساله میلیون ها گردشگر آلانیا رو برای تعطیلات خود انتخاب می کنند. بیشتر بازدیدکنندگانِ(توریست ها) خارجی این شهر از کشورهای آلمان، هلند، اسکاندیناوی و روسیه هستند. این منطقه به ویژه برای اتباع آلمانی تبدیل به یک منطقه محبوب شد. اخیراً، بسیاری از خارجی‌ها، ملکی را در آلانیا و اطراف آن برای تعطیلات یا بازنشستگی خریداری میکنند.

 

امروزه آلانیا با تاریخ هزاران ساله خود به عنوان میراث جهانی یونسکو منصوب شده است.

درباره آلانیا ترکیه بیشتر بدانید :

از نظر تاریخی، این شهر بین مناطق کیلیکیه و پامفیلیا در جنوب قرار داشت. اولین پایه ها کاملاً شناخته شده نیستند، اما در حین کاوش در چندین غار در آن نزدیکی، کشف شده که این منطقه از دوران پارینه سنگی مسکونی بوده است. در حدودای قرن چهارم قبل از میلاد، این شهر به نام کوراسیوم (Coracesium) شناخته می شد. همچنین سلوکیان برای تصرف آن تلاش کردند اما موفق نشدند. بعدها به مرکز دزدیِ دریایی در مدیترانه تبدیل شد، به ویژه در زمان سلطنت شورشی دیودوت تریفون و توسط ژنرال رومی پومپیوس کبیر حکومت دزدان دریایی پایان یافت.

پس از فروپاشی امپراتوری روم، بیزانسی ها بر این شهر حکومت کردند، آنها آن را به نام کالونرسا (Kalonorosa) به معنای “کوه زیبا” نامیدند.

پس از سقوط سلجوقیان، شهر به تصرف کارامانلیدها و سایر امپراتوری های آناتولی و همچنین توسط پادشاهان لوزینین از قبرس و سپس مصریان درآمد. در دوران حکومت عثمانی پس از قرن پانزدهم، این شهر اهمیت خود را از دست داد. گفته می شود که آتاتورک در سال 1933 این شهر را به جای عَلائیه  (Alaiye) ، آلانیا نامید به طوری که نام امروزی شهر شده است.

آلانیا یکی از بهترین شهرهای سلجوقی است که امروزه حفظ شده است. این شهر دارای مکان های باستانی، آثار تاریخی و غارها و همچنین زیبایی های طبیعی است.

در آلانیا تابستان بسیار گرم می گذرد و باران مناسبی از خود باقی نمی گذارد در حالی که زمستان در این شهر گرم و بارانی است، جایی که می توانید لمس نرم آب و هوای مدیترانه ای را بر روی پوست خود احساس کنید. در زمستان دمای هوا 14 درجه سانتیگراد و دمای دریا 18 درجه سانتیگراد و در تابستان هوا 27 درجه سانتیگراد و دمای دریا به طور متوسط 25 درجه سانتیگراد میباشد. برف به عنوان یک رویداد طبیعیِ غیر ممکن در اینجا در نظر گرفته می شود.

کوه توروس با ارتفاع بیش از 2 هزار متر مانند کتی است که با برف دوخته شده است. 20 رودخانه از بالای کوه ها به دریای مدیترانه سرازیر می شوند و برف های ذوب شده را به عنوان آب در فصل تازه بهار حمل می کنند. از این رو، در آلانیا هر دره به تنهایی یک منطقه برای پیک نیکی زیبا و لذت بخشه که دارای مسیرهای مسابقه برای رودگردی با قایق است.

 

مرکبات نقش مهمی در زندگی مردمِ آلانیا دارند. آلانیا با درختان لیمو، پرتقال و مرکباتش که در خیابان های شهر پراکنده شده اند، کاملا منحصر به فرد است.

این منطقه به تعداد ۳۸۴٫۹۴۹ نفر در سال ۲۰۰۷ رسید. این افزایش جمعیت تا حد زیادی به دلیل نتیجه یا فرآورده‌های حاصل از افزایش برجسته بخش املاک و رشد بازار مسکن، به مهاجرت به شهر اعتبار می‌یابد. خود این شهر دارای ۱۳۴.۳۹۶ نفر جمعیت است که از این تعداد ۹،۷۸۹ مهاجران اروپایی هستند که نیمی از آن‌ها از آلمان و دانمارک هستند. ۱۷۸۵۰ کل املاک خارجی در آلانیا مالکیت دارند. در طول تابستان جمعیت به دلیل تعداد زیادی از گردشگران افزایش می‌یابد، هرساله حدود ۱٫۱ میلیون نفر در این شهر عبور می‌کنند. هم ترکی‌ها و هم اروپایی‌ها، تعطیلات خود را در آلانیا می‌گذرانند و همین برای بیشتر مردم درآمد ایجاد می‌کند.

 

از سال ۲۰۰۶، ۱،۲۱۷ مهاجر با کار در خارج از کشور اقامت در آلانیا را دارند. عشایر یورک همچنین در کوه‌های توروس در شمال شهر به‌صورت فصلی زندگی می‌کنند. علاوه بر این، جامعه کوچک آفریقایی از فرزندان بردگان واردشده در دوره عثمانی در این شبه‌جزیره وجود دارد. در طول زمستان، حدود ۳۰۰۰ فنلاندی در آلانیا زندگی می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up

Compare Listings

عنوان قیمت وضعیت نوع منطقه هدف اتاق های خواب حمام و سرویس بهداشتی