قبرس کجاست ؟

درباره قبرس بدانیم :

قبرس در انتهای شمال شرقی حوضه مدیترانه واقع شده است و سومین جزیره بزرگ منطقه با مساحت 9،251 کیلومتر مربع (3572 مایل مربع) است. عرض جغرافیایی قبرس 34 ° 33′ -35 ° 34 ‘شمالی و طول جغرافیایی آن 32 ° 16’ – 34 ° 37 ‘شرقی است.

درباره جمعیت قبرس

جمعیت (de jure): 946000 نفر (پایان 2013)
72٪: قبرس یونانی (690.900)
17.6٪: ساکنان خارجی (167.100)
9.6٪: قبرس ترک (91.000)

 

مشاوره رایگان دریافت نمائید!

برای دریافت مشاوره میتوانید از طریق واتساپ شماره تلفن های 905446760557+ یا 09129285880 درخواست خود را مطرح نموده و منتظر دریافت پاسخ از کارشناسان وبسایت سحر حاتم نژاد باشید. کارشناسان وبسایت سحر حاتم نژاد از صفر تا صد خرید ملک، اخذ اقامت کار و تحصیل و همچنین دریافت حق شهروندی و پاسپورت قبرس در کنار شما هستند. با هدف تسهیل دسترسی شما عزیزان این مطالب را جمع آوری نموده ایم. امید واریم که مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.

جمعیت شهرهای اصلی قبرس

تا پایان سال 2013 ، جمعیت شهرهای اصلی جزیره به شرح زیر است:
– Lefkosia (Nicosia): 333،800 (بخشی از Lefkosia در منطقه تحت کنترل دولت)
– Lemesos (Limassol): 239،700
– Larnaka (لارناکا) : 145،900
– پافوس (پافوس): 91،200
– منطقه روستایی Ammochostos (Free Famagusta): 47،400

درباره دولت قبرس

قبرس یک جمهوری مستقل با سیستم ریاست جمهوری است. بر اساس قانون اساسی 1960 ، قدرت اجرایی توسط رئیس جمهور اعمال می شود که با رای عمومی برای مدت پنج سال از طریق شورای وزیران منصوب می شود. وزرا نمی توانند همزمان در مجلس نمایندگان خدمت کنند.
قبرس همچنین عضو اتحادیه اروپا، سازمان ملل متحد و آژانس های تخصصی آن ، شورای اروپا ، کشورهای مشترک المنافع ، سازمان امنیت و همکاری در اروپا و بسیاری از سازمان های بین المللی دیگر است.

 

درباره قانونگذارها

قوه مقننه در جمهوری توسط مجلس نمایندگان اعمال می شود که در حال حاضر شامل 80 کرسی است ، 56 کرسی برای اعضای قبرس یونانی و 24 کرسی برای ترکهای قبرسی است. اعضاء با حق رای عمومی پنج ساله انتخاب می شوند
در زمان تأسیس ، مجلس شامل 50 عضو بود که 35 نفر از آنها یونانی قبرسی و 15 نفر ترک قبرسی بودند. طبق قانون اساسی ، نسبت اعضا 70٪ یونانی قبرسی و 30٪ ترک قبرسی است. پس از خروج اعضای قبرس ترک در سال 1963 ، مجلس نمایندگان تنها با اعضای قبرس یونانی کار می کرد.

 

درباره قوه قضاییه قبرس

اجرای عدالت توسط قوه قضائیه جداگانه و مستقل جزیره اعمال می شود. بر اساس قانون اساسی 1960 و سایر قوانین جاری ، نهادهای قضایی زیر ایجاد شده اند: دیوان عالی جمهوری ، دادگاه تجدیدنظر ، دادگاههای منطقه ای ، دادگاه نظامی ، دادگاه اختلافات صنعتی ، دادگاههای کنترل اجاره و دادگاههای خانواده. دیوان عالی کشور آخرین دادگاه تجدیدنظر در جمهوری و داور نهایی در امور قانون اساسی و قوانین اداری است.

درباره مسافرت به قبرس

گذرنامه برای همه مسافران الزامی است ، به استثنای دارندگان:
– Laissez -Passer صادر شده توسط سازمان ملل متحد.
– سند صادر شده برای افراد فاقد تابعیت و پناهندگان شناخته شده.

علاوه بر موارد فوق ، شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) و همچنین سوئیس ، ایسلند ، لیختن اشتاین و نروژ می توانند با داشتن شناسنامه ملی خود به قبرس وارد شوند ، به شرط وجود عکس.

درباره سفر با یک حیوان خانگی به قبرس

اگر از یک کشور عضو اتحادیه اروپا می آیید ، اجازه دارید حیوانات خانگی خود را به قبرس بیاورید ، به شرط داشتن گذرنامه یا گواهی بهداشت حیوانات.
برای مسافرانی که حیوانات خانگی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا دارند ، همچنین به گواهی واکسیناسیون (مخصوصاً نشان دادن واکسیناسیون علیه هاری) نیاز دارید.

نژادهای زیر سگ اجازه ورود به جمهوری قبرس بدون در نظر گرفتن کشور مبدأ آنها را ندارند:
– پیتبول تریر آمریکایی ؛ پیتبول تریر
– توسای ژاپنی ؛ توسا اینو
– دوگو آرژانتینو؛ ماستیف آرژانتینی
– فیلا برازیلیرو ؛ ماستیف برزیلی

لطفاً موارد زیر را نیز رعایت کنید:
– حیوانات باید در قفس هایی که مطابق با مشخصات یاتا ساخته شده اند ، حمل شوند.
– حیوانات و اسناد همراه آنها هنگام ورود توسط مامور دامپزشکی یا مامور گمرک وظیفه که به نمایندگی از خدمات دامپزشکی عمل می کند ، بررسی می شوند.
– حیواناتی که شرایط دامپزشکی مربوطه را رعایت می کنند ، بدون ورود به قرنطینه مجاز به ورود خواهند بود.
– مأمور دامپزشکی مسئول بر اساس مقررات مربوط به دامپزشکی تصمیم می گیرد که آیا حیوان در قرنطینه قرار می گیرد یا خیر.
– تاریخ ، زمان ورود و شماره پرواز هواپیما یا نام کشتی ای که قرار است حیوان با آن به قبرس برسد باید 48 ساعت قبل از ورود به مقام دامپزشکی منطقه در محل ورود اطلاع داده شود.

 

درباره حمل بار در قبرس (اتحادیه اروپا)

هیچ محدودیتی در مورد آنچه که می توانید هنگام سفر بین کشورهای اتحادیه اروپا خریداری و با خود ببرید وجود ندارد ، به شرطی که برای استفاده شخصی باشد و نه برای فروش مجدد.
مالیات بر ارزش افزوده و عوارض در قیمتی که پرداخت می کنید گنجانده شده است و از آنجا که این هزینه ها از کشوری به کشور دیگر متفاوت است ، ممکن است بخواهید از برخی تفاوت های قیمت جذاب استفاده کنید.

فروشگاههای فرودگاهها و کشتیها نیز ممکن است معاملاتی انجام دهند ، اگرچه هنگام سفر در اتحادیه اروپا خرید بدون عوارض دیگر وجود ندارد.

توتون و تنباکو و الکل
برای راهنمایی، کالا در نظر گرفته برای استفاده خود می شود اگر شما بیش از:
– 800 سیگار
– 400 cigarillos
– 200 سیگار برگ
– 1kg از دخانیات
– 10 لیتر ارواح
– 20 لیتر شراب غنی شده، (مانند پورت یا شری)
– 90 لیتر شراب (از جمله حداکثر 60 لیتر شراب گازدار)
– 110 لیتر آبجو

اگر شما مقادیر زیادی تنباکو یا محصولات الکلی حمل می کنید – و به ویژه در مواردی که این مقادیر از محدودیت های کمی که در بالا تعیین شد فراتر رود – ممکن است از شما خواسته شود به سوالات زیر پاسخ دهید:
– وضعیت تجاری شما و دلایل نگهداری چنین کالاهایی
– مکانی که کالا واقع شده است
– هر گونه اسناد مربوط به این کالاها
– ماهیت و مقدار کالا
– دفعات سفر شما

لطفاً توجه داشته باشید: مسافران زیر 17 سال از محصولات تنباکو و الکل و مشروبات الکلی تخفیف نمی گیرند.

درباره حمل بار در قبرس (خارج از اتحادیه اروپا)

اگر از کشوری غیر از اتحادیه اروپا وارد اتحادیه اروپا می شوید ، می توانید کالاهایی را عاری از عوارض واردات مالیات بر ارزش افزوده و عوارض غیرقانونی برای مصارف شخصی در محدوده های زیر ذکر کنید. در صورتی که از جزایر قناری ، جزایر مانش ، جبل الطارق یا سایر سرزمین هایی که مقررات مالیات بر ارزش افزوده و مالیات اتحادیه اروپا در آنها اعمال نمی شود ، آمده باشید ، همین امر صادق است.

محصولات
دخانی 200 سیگار یا 100 سیگارو یا 50 سیگار یا 250 گرم دخانیات دخانیات.

نوشیدنی های الکلی
– 1 لیتر مشروب بالای 22 vol حجم. یا الکل اتیلیک 80 درصد حجم و 2 لیتر شراب غنی شده یا شراب گازدار ، 4 لیتر شراب ثابت
– 16 لیتر آبجو

معافیت ممکن است در مورد هرگونه ترکیب محصولات دخانی یا انواع مشروبات الکلی اعمال شود مشروط بر اینکه مجموع درصد استفاده شده از کمک هزینه های فردی از 100٪ تجاوز نکند.

لطفاً توجه داشته باشید : برای مسافران زیر 17 سال ، تخفیف دخانیات و محصولات الکلی تعلق نمی گیرد.

سایر کالاها
برای کالاهای با شرح دیگر ، مبلغی معادل 430 یورو تخفیف داده می شود. با این حال ، برای مسافران زیر 15 سال ، کمک هزینه 175 یورو است.

 

درباره مواد مخدر در قبرس

طبق قوانین قبرس ، واردات ، نگهداری و استفاده از مواد مخدر و مواد روانگردان ، به شدت ممنوع است.

keyboard_arrow_up

Compare Listings

عنوان قیمت وضعیت نوع منطقه هدف اتاق های خواب حمام و سرویس بهداشتی