افراد زیادی به‌ دنبال خرید ملک و خانه در قبرس شمالی هستند و به‌ همین دلیل سعی دارند ابتدا بررسی کنند که مزایای خرید خانه در قبرس شمالی چیست و با خرید خانه در قبرس شمالی چه امتیازاتی به دست می‌آورند؟
حتماً شما هم می‌دانید که تعداد زیادی از افراد در ایران تمایل دارند ملکی در شمال کشور داشته باشند. علت این موضوع به آب ‌و هوای مناسب شمال کشور و طبیعت زیبای آن مربوط می‌شود. حال به قبرس شمالی نیز علاوه‌بر شرایط آب و هوایی، باید داشتن مردمی خونگرم و اصیل، صنعت توریستی قدرتمند و آثار تاریخی و فرهنگی متعدد را نیز اضافه کنیم.
قبرس شمالی لقب امن‌ترین کشور کوچک جهان را دارد و همچنین از لحاظ زیبایی، مروارید مدیترانه نیز لقب گرفته است. بنابراین باید بدانید که قرار است در یکی ‌از زیباترین و آرام‌ترین کشورهای جهان سرمایه‌گذاری کنید. در ادامه به بررسی دقیق‌تر مزایای خرید خانه در قبرس شمالی خواهیم پرداخت.

بررسی مزایای خرید خانه در قبرس شمالی

مجموعه هلدینگ سحر حاتم نژاد با سال‌ها تجربه موفق و تیمی متشکل از کارشناسان برجسته، در خدمت شما عزیزان است تا به‌صورت کاملاً تخصصی تمامی شرایط خرید ملک در قبرس شمالی را به ‌شما اطلاع داده و همچنین در طی این مسیر همراهتان باشد. ما به‌ شما کمک می‌کنیم تا با دیدی واقع‌گرایانه مسیر پیش ‌رو را طی کنید.

 

 • امکان خرید ملک در قبرس شمالی به‌صورت اقساطی

اگر در حال حاضر هزینه خرید ملک در قبرس شمالی را به‌طور کامل ندارید، می‌توانید اقدام به خرید ملک به‌صورت اقساطی کنید. در این حالت فقط کافیست ۳۰ درصد از کل مبلغ ملک را به‌صورت پیش‌پرداخت، بپردازید و مابقی پول را در اقساطی بلندمدت پرداخت نمایید. طول اقساط حداکثر ۶ ساله خواهد بود.
باید توجه داشته باشید تا هنگامی‌که نیمی از هزینه ملک را پرداخت نکنید، نمی‌توانید کلید آن را داشته باشید. در این فاصله و تا وقتی‌که موفق به پرداخت نصف پول ملک می‌شوید، می‌توانید در خانه‌ای مشابه به‌صورت رایگان زندگی کنید.

 

 • کسب درآمد از طریق خرید ملک در قبرس شمالی

دومین مزیت از مزایای خرید خانه در قبرس شمالی کسب درآمد از طریق اجاره ملک است. باتوجه‌به اینکه قبرس شمالی یک کشور توریستی است که سالانه میلیون‌ها نفر از گردشگران را به خود جذب می‌کند، اجاره خانه، درآمد بالایی دارد و می‌تواند برای شما بسیار سودآور باشد.

 

 • افزایش ارزش خانه به‌مرور زمان و بیشتر شدن سرمایه شما

فراموش نکنید که قبرس شمالی یک جزیره با زمین‌های مسکونی محدود است. همین موضوع باعث می‌شود که با افزایش جمعیت و کمبود زمین‌های مسکونی، روزبه‌روز بر ارزش ملک و خانه شما افزوده می‌شود. درواقع یکی ‌از مزایای خرید خانه در قبرس شمالی، سرمایه‌گذاری بلندمدت با سوددهی بالاست.
بااین‌حال موضوع به همین‌جا ختم نمی‌شود. قبرس شمالی به دلیل تحریم‌های اروپا، ۳۰ سال در انزوا بوده است تا اینکه دادگاه حقوق بشر اروپا رأی به پایان این تحریم‌ها داد. پس‌ازآن به‌سرعت قبرس شمالی رو به پیشرفت رفت و اکنون نیز صنعت ساخت‌وساز در آن رونق بسیار زیادی دارد. این موضوع می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در افزایش ارزش سرمایه شما داشته باشد.

 • امنیت بسیار بالا

شکی نیست خرید خانه در هر کشوری مستلزم بررسی امنیت آن کشور است. قبرس شمالی جزو امن‌ترین مناطق جهان محسوب می‌شود به‌طوری‌که در کل سال ۲۰۱۸ فقط ۸ سرقت در آن اتفاق افتاده است. ازآنجاکه قبرس شمالی جزیره کوچکی است، آمار جرم و جنایت در آن بسیار پایین است. بنابراین می‌توانید مطمئن باشید که در کشوری امن سرمایه‌گذاری کرده‌اید.

 • آموزش عالی با کیفیت و فوق‌العاده

با تلاش‌های که کشور ترکیه در قبرس شمالی انجام داده است، دانشگاه‌های سطح بالایی در این منطقه ساخته شده‌اند. درواقع سیستم آموزشی قبرس شمالی، مشابه سیستم آموزشی اروپا است. ازجمله این مراکز آموزشی می‌توان به دانشگاه مدیترانه‌ای کارپازیا، دانشگاه مدیترانه شرقی، دانشگاه آمریکایی جیرن و دانشگاه فنی استانبول اشاره کرد.
بنابراین یکی از مزایای خرید خانه در قبرس شمالی، امکانات تحصیلی عالی برای فرزندانتان است. لازم‌به‌ذکر است که هزینه‌های تحصیل در قبرس شمالی پایین‌تر از کشورهایی مانند انگلیس، اسپانیا، استرالیا و ایتالیا است.

 

 • اخذ اقامت قبرس شمالی

برخلاف بسیاری از کشورها که دردسرهای زیادی برای اقامت دارند، قبرس شمالی به‌راحتی به شما اقامت موقت می‌دهد. به‌محض اینکه ۳۰ درصد از قیمت خانه را پرداخت کنید، اقامت موقت قبرس شمالی را دریافت خواهید کرد. باید توجه داشته باشید که برای اخذ اقامت دائم، باید ده سال در این کشور زندگی کنید. همچنین برخلاف بسیاری از کشورها دیگر، پس‌ از دریافت اقامت دائم، نیازی به حضور فیزیکی شما در قبرس شمالی نیست.

 • وجود قانون عرصه و عیان دریافت سند قطعی

یکی‌ از مزایای خرید خانه در قبرس شمالی وجود قانون عرصه و عیان است. به‌این‌ترتیب ملکی که خریداری کرده‌اید قسمتی از خاک جمهوری ترک قبرس شمالی محسوب می‌شود و تحت هر شرایطی متعلق به ‌شماست. صاحب و مالک این ملک شما هستید و دیگر نیازی به نگرانی بابت از دست دادن آن ندارید. باتوجه‌به اینکه سند قطعی توسط دولت به شما داده می‌شود، حتی پس از فوت نیز امکان به ارث رسیدن ملک به فرزندان وجود دارد.

 • سیستم بهداشتی باکیفیت

باتوجه‌به اینکه دولت قبرس شمالی سرمایه‌گذاری زیادی روی سیستم درمان و بهداشت کشور انجام داده است، امکانات پزشکی و بهداشتی این منطقه از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. نکته جالب اینکه تمامی خدمات در بیمارستان‌های دولتی کاملاً رایگان بوده و شما پولی بابت آن پرداخت نمی‌کنید.

 • تضمین دولتی و امنیت در سرمایه‌گذاری

از دیگر مزایای خرید خانه در قبرس شمالی می‌توان به امنیت بالای معامله‌ها اشاره کرد. تنها پس‌ازآنکه ۳۰ درصد از ارزش ملک را پرداخت کردید، قرارداد بین شما و فروشنده در اداره اسناد ثبت می‌شود و برای آن کد رهگیری نیز صادر می‌گردد. بنابراین با این تضمین، دیگر امکان فروش یک ملک به چند نفر منتفی خواهد شد.

 • مالیات بسیار پایین

از دلایل موفقیت قبرس شمالی در جذب سرمایه‌های افراد برای سرمایه‌گذاری در آن، پایین بودن نرخ مالیات است. همچنین در این کشور خبری از کارمزدهای سنگین نیست و همین موضوع باعث افزایش ارزش سرمایه شما خواهد شد.

 • نرخ پایین مصادره اموال

از مزایای خرید خانه در قبرس شمالی که امنیت زیادی را برای سرمایه شما فراهم می‌کند، نرخ پایین مصادره اموال است. نرخ مصادره اموال نشان‌دهنده میزان امنیت سرمایه‌گذاری و خرید ملک در یک کشور است. قبرس شمالی با نرخ مصادره اموال یک، جزو کشورهای با پایین‌ترین نرخ محسوب می‌شود. این موضوع، امنیت بالای سرمایه‌گذاری را می‌رساند و نشان می‌دهد که هیچ تهدیدی برای سرمایه شما وجود ندارد.

 • داشتن بیش از ۳۰۰ روز آفتابی

به طبیعت بکر و آثار تاریخی و آرامش بسیار زیاد قبرس شمالی، آب‌وهوای عالی با بیش از ۳۰۰ روز آفتابی در سال را نیز اضافه کنید. اگر عاشق کشورهای گرم هستید، قبرس شمالی بهترین گزینه ممکن محسوب می‌شود. دمای هوا در روزهای گرم تابستان به ۳۲ درجه سانتی‌گراد می‌رسد و آب‌وهوای معتدل، زندگی در این جزیره را دلنشین می‌کند.

 

Great-weather مزایای خرید خانه در قبرس شمالی
Great weather مزایای خرید خانه در قبرس شمالی

 

 • حفظ اسرار سرمایه‌گذاران خارجی

حفظ اسرار حساب شما از دیگر مزایای خرید خانه در قبرس شمالی است. دولت قبرس شمالی به کسی اجازه استعلام حساب شما را نمی‌دهد و به‌این‌ترتیب می‌توانید به‌راحتی سرمایه و ثروت خود را جابه‌جا کنید. این در حالی است که کشورهای دیگر، موانع زیادی را پیش‌ روی شما قرار می‌دهند و ممکن است سختی‌هایی را برایتان به وجود بیاورند.

مزایای خرید خانه در قبرس شمالی محدود به‌این‌ترتیب موارد نیست و شما می‌توانید مزایای زیادی را با خرید خانه در این کشور به دست آورید. درنهایت باید گفت که قبرس شمالی کشوری کوچک و کم‌جمعیت است که از آرامش و آزادی زیادی برخوردار می‌باشد. اگر خواهان زندگی در بهشتی کوچک هستید، قطعاً قبرس شمالی بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up

Compare Listings

عنوان قیمت وضعیت نوع منطقه هدف اتاق های خواب حمام و سرویس بهداشتی