خرید ملک در قبرس شمالی، بهترین راه مهاجرت :

خرید ملک در قبرس شمالی در اغلب مواقع از بهترین راه های مهاجرت موقت و دائم به این کشور اروپایی زیبا است. سرمایه گذاران به دو لیل دیگر هم این کشور را انتخاب می کنند;  اولین مورد قوانین آسان و مهمترین دلیل آن تشابه فرهنگی با آسیایی ها است.

قبرس شمالی و جنوبی یکی از اهداف مهم گردشگری دریای مدیترانه هستند و سالانه بیش از 5 میلیون توریست و گردشگر را جذب می کنند.

قبرس ترک نشین و قبرس یونانی نشین

قبرس دارای دو بخش اصلی است; قبرس شمالی (ترک نشین) و قبرس جنوبی (یونانی نشین)

  • اکثر مردم قبرس با زبان انگلیسی آشنایی دارند، اما قبرس شمالی ترک زبان و قبرس جنوبی یونانی زبان هستند.
  • از تمایزات ( خرید ملک قبرس شمالی ) این کشور پتانسیل دار، وجود هم زمان مسیحیان و مسلمانان در این کشور است. که قبرس شمالی ترک نشینان مسلمان و قبرس جنوبی، مسیحی ارتودوکس هستند.
  • پایتخت قبرس شهر نیکوزیا است و این جزیره دیدنی در شرق دریای مدیترانه قرار گرفته است.
  • همچنین قبرس عضو اتحادیه اروپا و کشورهای مشترک المنافع نیز می باشد.

از مزایای خرید ملک در قبرس شمالی، رشد سالیانه قیمت و همچنین افزایش سود سرمایه گذاری شما است.با پیش خرید خانه در قبرس شمالی حدودا سالانه 5 الی 12 درصد سود می کنید.

یکی از دلایل اصلی این افزایش سود سرمایه گذاری، جاذبه های دیدنی و توریستی قبرس است که روزانه به تعداد گردشگران اضافه می کند. جالب است بدانید که بیشتر خریداران  آپارتمان در قبرس شمالی توریست بوده اند و بعد از مسافرت تصمیم به خرید خانه در قبرس گرفته اند.

در مورد خرید ملک در قبرس بیشتر بدانید :

پایتخت قبرس شمالی – شهر لفکوشا ( Lefkoşa‎ ) در قبرس شمالی (نیکوزیا – North Nicosia)
نیکوزیای یا لفکوشا  پایتخت قبرس شمالی است. لفکوشا مرکز مالی و اقتصادی و سیاسی قبرس شمالی است. یکی از جنبه های نیکوزیای شمالی که به آن مزیت رشد اقتصادی می بخشد موقعیت مرکزی آن در قبرس شمالی است ، جایی که تمام حمل و نقل از گیرنه ، فاماگوستا و مورفو  در این شهر به هم وصل می شوند. این شهر  زیبا در قبرس شمالی محل برگزاری نمایشگاه بین المللی نیکوزیا و یک منطقه صنعتی سازمان یافته است که بسیاری از مشاغل، کارخانه ها و تولیدکنندگان در آن واقع شده اند.

 

لفکوشا
نیکوزیای شمالی یکی از مهمترین شهرهای قبرس شمالی مقر چهار دانشگاه است:

  • دانشگاه های خاور نزدیک (NEU)
  • دانشگاه بین المللی قبرس (CIU)
  • دانشگاه مدیترانه کارپاسیا
  • و دانشگاه آمریکایی قبرس.

دانشجویان از دانشگاه های مختلف در جشنواره های ملی جشن های ملی خود را با فعالیت هایی برگزار می کنند که در آن رقص ها و سنت های ملی آنها اجرا می شود. به همین دلیل تنوع فرهنگی در نیکوزیا زیاد است.

 

 

 

استان قاضی ماگوسا – شهر Famagusta در قبرس شمالی
شهر فاماگوستا یکی از شهرهای مهم قبرس شمالی است. این شهر بر پایه دانشگاه مدیترانه شرقی EMU گسترش پیدا کرده است. بنابراین جمعیت زیادی از شهروندان را دانشجویان تشکیل می دهند. این شهر به زنده بودن آن در شب ها به خاطر باز بودن کافه ها، رستوران ها و بارها معروف می باشد. از طرفی ساحلی بودن این شهر هم به این موضوع کمک می کند.

فاماگوستا
شهر فاماگوستا در قبرس شمالی دارای عمیق ترین بندر جزیره قبرس است که مرکز ترانزیت بار و مسافر می باشد. از اینرو جز مهم ترین شهرهای قبرس شمالی می باشد. این شهر در شرق شهر  نیکوزیا واقع شده است.

در دوران باستان نام این شهر آرسینوئه Arsinoe بوده است. در قرن 3 در کتابی به نام Stadiasmus Maris Magni نام این شهر Ammochostos که یونانی است گفته می شود. هنوز هم یونانی ها با همین عنوان از این شهر یاد می کنند که معنای پنهان در ماسه را می دهد. این کلمه یونانی در جهان غرب به Famagusta مشهور شده است. البته در میان ترک ها به ماگوسا Mağusa و یا قاضی ماگوسا Gazimağusa شهرت دارد.

 

یکی دیگر از نکات جالب در شهرهای قبرس شمالی وجود شهری به نام ماراش است.

واروشا – شهر ماراش در قبرس
منطقه ماراش یکی از مناطق و شهرهای قبرس شمالی است که بسیار شهرت دارد. واروشا که به ترکی به شهر ماراش معروف است، منطقه ای متروکه در جنوب شهر فاماگوستا قبرس است. تا قبل از سال 1974 میلادی این منطقه، یک شهر مدرن توریستی بود.

در آن سال ها فاماگوستا در قبرس مقصد شماره یک گردشگری بود. با پیشرفت این منطقه در بین سال های 1970 تا 1974 به یکی از محبوب ترین مناطق گردشگری در جهان تبدیل شد. این محبوبیت سبب می شود تا افرادی مانند الیزابت بود تیلور، مرلین مونرو، ریچارد برتون، راکل ولش و بریژیت واردو در این منطقه سرمایه گذاری کنند.

منطقه ماراش
با حمله ترکیه به این منطقه در سال 1974، ساکنان شهر ماراش در قبرس مجبور به ترک این منطقه می شوند. این منطقه توسط ارتش ترکیه حصار کشیده می شود و منطقه ممنوعه قبرس شمالی نام می گیرد. این منطقه در حال حاظر در اختیار نیروهای ترکیه و نیروهای سازمان ملل قرار دارد.

نکته جالب این است که با وارد شدن به این منطقه و دیدن آن می توان پی برد که این شهر چقدر نسبت به زمان خود پیشرفته و مدرن بوده است. وجود ساحل بسیار مطلوب این منطقه را منطقه ای ویژه تبدیل کرده بود. از طرفی وجود هتل های مدرن نسبت به سال های 1970 تا 1974 و امکانات هتل های آن نشان از هجوم سرمایه گذران پرقدرت داشته است.

در سال 2020، با دستور نخست وزیر قبرس شمالی و با حمایت ترکیه این منطقه برای بازدید عموم آزاد شده است.

شهر توریست ها – شهر گیرنه در قبرس شمالی
شهر گیرنه Girne یا کایرنیا Kyrenia یکی از شهرهای قبرس شمالی است که می توان آن را مرکز توریستی این جزیره نامید. یکی از عوامل شهرت این شهر بندر و قلعه های تاریخی آن است. از طرفی این شهر در محلی بین کوهستان و دریا واقع شده است. از اینرو جذابیت این منطقه در نزد گردشگران دوچندان شده است.

این شهر قبرس شمالی دارای هتل کازینوهای بسیار زیاد و همچنین مراکز تفریحات شبانه است. همچنین گیرنه مرکزی از جشنواره های قبرس شمالی می باشد.

گیرنه
در زمان استعمار انگلیسی ها به جزیره قبرس بسیاری از آن ها در این شهر سکونت می کنند. پس از اعلام استقلال و حتی شکل گیری دولت قبرس شمالی باز هم انگلیسی ها این شهر را از خاطر نمی برند. جمعیت بسیار زیادی از مهاجران انگلیسی در این شهر زندگی می کنند. شاید برای ما ایرانی ها جای تعجب باشد که انگلیسی ها و یا آلمانی ها هم مگر مهاجرت می کنند. اگر به این شهر زیبا سفر کنید هیچ گاه دوست ندارید آن را ترک کنید. گیرنه زیباترین شهرهای قبرس شمالی، همه آنچه را که مهاجران برای یک زندگی سرشار از آرامش با امکانات تفریحی بسیار زیاد نیاز دارند در خود جای داده است.

درصد بسیار بالایی از جمعیت این شهر به زبان انگلیسی مسلط هستند. یکی از نکات جالب این است که آنها انگلیسی را به لهجه بریتانیایی صحبت می کنند.

یکی دیگر از جاذبه های گیرنه، قلعه های تاریخی است که در این شهر قرار دارد. از جمله آنها قلعه گیرنه، قلعه Bufavento و قلعه سنت هیلارین اشاره کرد.

منطقه اسکله – منطقه ای با سواحل بی نظیر
اسکله نام منطقه ای است در شمالی شرقی قبرس شمالی که در سال 1998 از فاماگوستا جدا شده است. نام مرکز این منطقه Trikomo می باشد که به ترکی İskele خوانده می شود.

اسکله یکی از مهمترین شهرهای قبرس شمالی است. این اهمیت به دلیل وجود سواحل بسیار زیبا در این منطقه است.

ساحل لانگ بیچ Long Beach یکی از بهترین سواحل این جزیره می باشد. ساحل ماسه ای و یکدست لانگ بیچ باعث شده است که در این سالها شاهد ورود شرکت های بزرگ سرمایه گذاری و ساختمان سازی قبرس شمالی به این منطقه باشیم. حضور این شرکت ها سبب شده است تا شهرک های مختلف با امکانات رفاهی بسیار عالی مانند هتل های پنج ستاره ساخته شود.

از همین رو هجوم گردشگران در سال های اخیر به این منطقه افزایش پیدا کرده است.

بسیاری از سرمایه گذاران معتقدند که این منطقه در سال های آینده تبدیل به قطب گردشگری قبرس شمالی خواهد شد و جای گیرنه را خواهد گرفت.

شهر کارپاز هم در منطقه اسکله قرار دارد. شهر کارپاز با الاغ ها (خر) و لاک پشت های قبرسی و همینطور با ساحل طلایی یا Golden Beach معروف است. بیشتر فعالیت ها در کارپاز مربوط به کشاورزی ، ماهیگیری ، شکار و برخی دیگر به گردشگری خرد است.

این شهر هم یکی از مقاصد گردشگران خارجی است. به طوری که اکثر توریست ها یک روز از برنامه حضورشان در قبرس شمالی را در این شهر قبرس شمالی می گذرانند.

کارپاز – شهر کوچک پر از آرامش در قبرس
کارپاز یک شبه جزیره بلند انگشت مانند است که یکی از برجسته ترین ویژگی های جغرافیایی جزیره قبرس است. در این شبه جزیره بیش از 46 ساحل شنی وجود دارد که اصلی ترین مرکز لانه سازی در شرق دریای مدیترانه برای لاگر (Caretta caretta) و لاک پشت های سبز دریایی (Chelonia mydas) است.

منطقه گوزلیورت – شهر میوه در قبرس شمالی
منطقه و شهر گوزلیورت یکی دیگر از مهمترین شهرهای قبرس شمالی است. این منطقه در سال 1998 از لفکوشا جدا شد. شهر لفکه زیر مجموعه ای از این شهر بود که در سال 2016 از گوزلیورت جدا شد و منطقه لفکه نام گرفت.

مرکز منطقه گوزلیورت مورفو می باشد که با نام ترکی گوزلیورت Güzelyurt شناخته می شود.

این شهر به خاطر سیب، سبزیجات، گریپ فروت و خربزه معروف است. همچنین این شهر به عنوان سبد میوه قبرس Fruit Basket هم معروف می باشد.

گفته می شود این شهر قبرس شمالی مرکز اصلی استخراج مس بوده است. در زمان سلطه انگلیس به این جزیره هم این شهر مرکز قسمت عمده ای از حمل و نقل بوده است که از طریق راه آهن به لفکوشا (نیکوزیا) و فاماگوستا متصل می شد.

لفکه – شهر لفکه در قبرس شمالی
منطقه لفکه در غرب قبرس شمالی است. مرکز آن شهر لفکا Lefka که در ترکی به لفکه Lefke معروف است می باشد.

در دوره ونیزی در قبرس ، لفکه تحت سلطه کاتولیک های ایتالیایی تبار قرار داشت. ترکها در زمان حکومت عثمانی به لفکه مهاجرت کردند. لفکه شامل خانه های تاریخی بی شماری است که به سبک معماری قبرسی-عثمانی هستند. بیشتر این خانه ها بین سالهای 1900 تا 1930 ساخته شده اند و گرچه عمدتا به سبک معماری عثمانی هستند ، اما در آنها عناصر معماری یونان مانند ستونهای ایونی نیز وجود دارد.

این شهر مهم قبرس شمالی طیف گسترده ای از میوه ها و آجیل ها و باغ های مرکبات فراوان را در خود جای داده است. دلیل وجود این باغات خاک بسیار حاصلخیز ساحلی و آب و هوای خوش آن می باشد. در تابستان شهرهای لفکه و گوزلیورت میزبان جشنواره های فراوانی از جمله جشنواره توت فرنگی، جشنواره پرتغال و جشنواره گردو هستند.

در سال 2015 شهر لفکه در قبرس شمالی به عضویت Cittaslow International در آمد. Cittaslow سازمانی است که در ایتالیا تأسیس شده و از جنبش کند غذا استفاده می کند. اهداف Cittaslow شامل بهبود کیفیت زندگی در شهرها با کاهش سرعت کلی آن است. به ویژه در استفاده از فضاها در یک شهر و جریان زندگی و ترافیک از طریق آنها است.

 

پایتخت

و بزرگترین شهر
نیکوزیا
۳۵°۰۸′ شمالی ۳۳°۲۸′ شرقی
زبان(های) رسمی یونانی / ترکی استانبولی
حکومت جمهوری
بنیان‌گذاری ۱ اکتبر ۱۹۶۰
مساحت
• کل
۹٬۲۵۱ کیلومترمربع (۳۵۷۲ مایل‌مربع) (۵۴ام)
• آبها (٪)
۲
جمعیت
• سرشماری
۱٬۱۴۱٬۱۶۶ (۱۵۸ام)
• تراکم
۱۲۳ /به ازای هر کیلومترمربع (۳۱۸٫۶ /مایل‌مربع) (۸۲ام)
تولید ناخالص داخلی (GDP)  برابری قدرت خرید (PPP) برآورد ۲۰۲۰
• کل
۳۵،۹۰۳ میلیارد (۱۲۶ام)
• سرانه
۴۱،۳۶۳ دلار (۳۵ام)
واحد پول یورو (EUR)
منطقه زمانی EET
• تابستان (ساعت تابستانی)
DST
پیش‌شماره تلفنی ۳۵۷+
دامنه سطح‌بالا .cy

 

معرفی مهمترین شهرهای قبرس شمالی و ایجاد تصویری واقعی از آن ها سخت است. اما همین اندازه باید اشاره کرد که قبرس شمالی شهرهای زیبا و جذابیت های فراوان دارد.

keyboard_arrow_up

Compare Listings

عنوان قیمت وضعیت نوع منطقه هدف اتاق های خواب حمام و سرویس بهداشتی