آخرین تغییرات قوانین شهروندی در ترکیه

  1.  قانون جدید اخذ شهروندی ترکیه در سال ۲۰۲۳، خرید ملک در ترکیه را برای دو خانواده به صورت اشتراکی لغو کرده است.بدین شکل که در گذشته، دو خانواده می‌توانستند با هم یک ملک را با ارزش بالای ۸۰۰ هزار دلار به صورت مشترک خریداری کنند.
    و هر یک مبلغ ۴۰۰ هزار دلاری خود را پرداخت کرده و پس از آن درخواست تابعیت ترکیه را برای خودشون و خانوادشون انحام بدهند.اما در قانون جدید، برای هر ملک تنها امکان دریافت یک شهروندی وجود دارد، البته در نظر داشته باشید که، مبلغ آن ملک، بایدحداقل ۴۰۰ هزار دلار یا بیشتر باشد.
  2. طبق قانون جدید شهروندی ترکیه در سال۲۰۲۳  شما تنها بر روی هر ملک فقط یکبار می توانید درخواست شهروندی ترکیه بدهید، اما در قانون گذشته طبق شرایطی امکان دریافت تایعیت ترکیه با خرید ملک در ترکیه، چندبار روی ملک وجود داشت.

اصلاحیه جدید قانون شهروندی ترکیه در سال ۲۰۲۳

با توجه به اصلاحیه دولت ترکیه در فوریه ۲۰۲۳، سازندگان خارجی که در ترکیه قصد ساخت و ساز دارند،می‌توانند املاک خود را به خریدارانی که با هدف اخذ شهروندی ترکیه ملک می‌خرند، بفروش برسانند.
بطور کلی، این اصلاحیه، سرمایه‌گذاران خارجی که تابعیت و پاسپورت ترکیه را دریافت کرده‌اند را از محدودیت‌های قبلی آزاد کرده است .

اگر شما هم از افرادی هستید که به دنبال مهاجرت و اخذ تابعیت کشور ترکیه هستند، بهتر است قبل از شروع انتخابات ریاست جمهوری پیش رو در ترکیه، اقدام به خرید ملک و کنید.
یکی از عواقب منفی این انتخابات برای سرمایه‌گذاران خارجی، به ویژه ایرانی‌ها، این است که در دولت رقیب آقای اردوغان، یعنی کمال قلیچدار اوغلو، شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک و سرمایه‌گذاری امکان‌پذیر نخواهد بود.
او وعده داده است که در صورت انتخاب، این روش اخذ شهروندی توقف خواهد شد.
قیمت پاسپورت ترکیه به دلیل تغییرات در اخذ شهروندی ترکیه، از اوایل سال ۲۰۲۲ از ۲۵۰ هزار دلار آمریکا
به ۴۰۰ هزار دلار افزایش یافته است.
در ضمن، انتخابات ریاست جمهوری ترکیه، در تاریخ ۱۴ می ۲۰۲۳ (۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲) ه برگزار خواهد شد.

3 روش اخذ شهروندی و تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

۱. خرید ملک در ترکیه به ارزش ۴۰۰.۰۰۰ دلار امریکا

با توجه به تغییرات قوانین و تصمیم ریاست جمهوری ترکیه، حداقل میزان سرمایه گذاری ملکی برای اخذ شهروندی ترکیه با خرید ملک در تاریخ ۱۳ ژوئن ۲۰۲۲ از ۲۵۰,۰۰۰ دلار به ۴۰۰,۰۰۰ دلار افزایش یافت .
بدین صورت که، خریدارانی که متقاضی خرید ملک در استانبول هستند و میخواهند شهروند ترکیه بشوند ، میبایست  مبلغ ۴۰۰,۰۰۰ دلار در بخش املاک ترکیه سرمایه گذاری نمایند.
نکته حائز اهمیت این است که خریداران ملک در ترکیه، تنها با استفاده از ۳ نوع ارز، یعنی پوند، دلار و یورو، می توانند سرمایه گذاری و خرید ملک خود را انجام دهند.
همچنین، نقل و انتقال پول باید از طریق بانک صورت گیرد و خریداران باید گواهی تبدیل ارز (Döviz Alım Belgesi) را از بانک دریافت کنند.

۲. سرپرده گذاری در بانک ترکیه به مبلغ ۵۰۰.۰۰۰ دلار

افزایش منافع سرمایه‌گذاری و دسترسی آسان به تابعیت ترکیه، با استفاده از سپرده بانکی ترکیه، برای علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در این کشور، امکان‌پذیر است. شرایط اخذ تابعیت ترکیه از طریق ودیعه بانکی سپرده بانکی در ترکیه به شرایط خاصی نیاز دارد.

  • افتتاح حساب بانکی به نام متقاضی، حداقل سپرده ۵۰۰،۰۰۰ دلار یا معادل ارزهای دیگر
  • امضای قرارداد سپرده سه ساله
  • اخذ گزارش از سازمان تنظیم و کنترل بانکی ترکیه و درخواست مجوز اقامت سرمایه‌گذار، مراحل اخذ تابعیت از طریق سپرده‌های بانکی در ترکیه می‌باشند.

مدارک لازم برای درخواست تابعیت ترکیه از طریق سپرده بانکی شامل شناسنامه یا کارت شناسایی، گواهی اقامت درکشور مبدأ،گواهی اشتغال به کار یا گواهی اموال، گزارش بانکی ۶ ماهه، گواهی از سازمان مالیاتی کشور مبدأ، و … می‌باشد.

۳. ثبت شرکت در ترکیه واستخدام ۵۰ نفر نیروی ترک

  • شهروندی ترکیه یکی از پرطرفدارترین گزینه‌ها برای شهروندی دوم برای سرمایه گذاران خارجی است. افرادی که به ثبت شرکت در ترکیه اقدام کنند و به شرط حفظ فعالیت شرکت خود، حداقل ۵۰ نفر را اشتغال کنند، می‌توانند درخواست دریافت تابعیت ترکیه را ارسال کنند.
  •  افرادی که در ترکیه با سرمایه گذاری در بورس، خرید ملک یا سرمایه گذاری در سایر صنایع درآمدزایی، حداقل ۵۰۰ هزار دلار سپرده در یکی از بانک‌های ترکیه را به مدت ۳ سال و یا حداقل ۵۰۰ هزار دلار از اوراق قرضه دولتی خریداری کنند و به مدت ۳ سال نگه دارند، می‌توانند درخواست تابعیت ترکیه را ارسال کنند.
  • افرادی که برای مدت طولانی در ترکیه زندگی کرده‌اند و توانایی اثبات درآمد و استقرار خود را طبق قوانین کشور ترکیه داشته باشند، همچنین می‌توانند درخواست دریافت تابعیت ترکیه را ارسال کنند.

شهروندی ترکیه با خرید ملک به شما امکان محل اقامت دائم در ترکیه و در نهایت شهروندی این کشور را می‌دهد. با تغییر شرایط شهروندی ترکیه، اکنون می‌توانید از طریق سرمایه گذاری یا تحصیل شهروندی ترکیه را اخذ کنید.
قوانین جدید شهروندی ترکیه حقوق و مزایای مرتبط با شهروندی را تعیین می‌کنند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up

Compare Listings

عنوان قیمت وضعیت نوع منطقه هدف اتاق های خواب حمام و سرویس بهداشتی