با بیمارستان های قبرس شمالی آشنا شوید!

کشور قبرس شمالی یک مقصد نهایی است برای مهاجرانی که به دنبال یک زندگی راحت و پر از آرامش هستند. این جزیره در مدیترانه با طبیعت سرسبز و آب و هوای بی‌نظیرش، برای عده زیادی از مهاجران به عنوان مقصد ایده‌آل انتخاب شده است.

زبان رایج در قبرس شمالی ترکی قبرسی است که یکی از دلنشین‌ترین لهجه‌های ترکی استانبولی را دارد. حضور فراوان مهاجران در این جا، باعث شده تا زبان انگلیسی نیز در این کشور رواج پیدا کند و مشکلات ارتباطی را برطرف سازد.

برای کسانی که به خرید ملک یا اقامت دائم در قبرس شمالی توجه دارند، آگاهی از وضعیت بهداشت و درمان ضروری است. همه‌ی ما در زندگی‌مان بارها بیمار می‌شویم و باید به مراکز درمانی مراجعه کنیم، بنابراین این موضوع را نمی‌توان نادیده گرفت. اگر به دنبال یافتن اطلاعات جامع درباره وضعیت بهداشت و درمان در قبرس شمالی هستید، این مطلب می‌تواند برای شما کمک کننده باشد.

وضعیت بهداشت و درمان در این کشور به وسیله‌ی دولتیانش بررسی و تلاش می‌شود تا بهترین خدمات را فراهم کند. بیمارستان‌ها و کلینیک‌های فراوانی وجود دارند که برای مراقبت از سلامتی شهروندان تأسیس شده‌اند. این مراکز دارای تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی و چشمی مجهز هستند.

شهرهای اصلی این کشور که بیمارستان‌های دولتی پیشرفته دارند عبارتند از: فاماگوستا، لفکوشا و گیرنه. همچنین دانشجویان دندانپزشکی می‌توانند در این کشور به کار بپردازند.

بیمارستان‌های قبرس شمالی دو نوع هستند: دولتی و خصوصی. افراد می‌توانند برای درمان به مراکز دولتی یا خصوصی مراجعه کنند، و هزینه‌ی خدمات بهداشتی و درمانی در بیمارستان‌های دولتی برای همه قابلیت دسترسی و قیمت مناسب دارد.

استفاده از خدمات بیمارستان‌های دولتی نیازمند داشتن کارت درمانی است. افراد متقاضی می‌توانند به نزدیک‌ترین مرکز درمانی دولتی مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت کنند. درخواست کارت درمانی برای اتباع خارجی نیاز به مدارک خاص دارد.

کشور قبرس شمالی انواع مختلفی از کارت‌های درمانی را برای شهروندان خود فراهم می‌کند تا بهترین خدمات درمانی را ارائه دهد.

کارت نوع A

با در دست داشتن کارت های نوع A که کارت هایی صورتی رنگ هستند، استفاده از کلیه خدمات درمانی در بیمارستان های قبرس شمالی برای شما رایگان خواهد بود. امکان استفاده از این کارت های بی نظیر برای افراد زیر میسر می باشد:

 • خانواده هایی که 4 یا بیش از 4 فرزند دارند.
 • کارمندان دولت
 • افرادی که زندگی خود را با استفاده از مزایای دولتی سپری می کنند.

 کارت نوع B

با در دست داشتن کارت های نوع B که کارت هایی آبی رنگ هستند، امکان استفاده از خدمات درمانی نیم بها در بیمارستان های قبرس شمالی برای شما فراهم است. استفاده کنندگان از این کارت می بایست هیچ گونه وابستگی از نوع همسر و یا فرزند نداشته باشند. محاسبه میزان درآمد خالص این افراد پیش از دریافت کارت ضروری است.

کارت نوع C

کارت‌های نوع C کارت‌هایی زرد رنگ هستند که کلیه اطلاعات فرد اعم از نام، نام افراد وابسته، شماره ملی، شماره سریال و تاریخ انقضا بر روی آن‌ها درج شده است.

بیمارستان های خصوصی قبرس شمالی؛ بیمارستان هایی مجهز و پیشرفته با تعرفه ای بسیار مناسب

بیمارستان های خصوصی یکی از محبوب ترین انواع بیمارستان های قبرس شمالی به شمار می آیند. تمام شهروندان، تبعه خارجی و گردشگران می توانند در ازای پرداخت هزینه از خدمات درمانی فوق العاده این مراکز استفاده کنند. البته باید توجه داشته باشید که هزینه استفاده از خدمات درمانی در بیمارستان های خصوصی بیشتر از مراکز دولتی است. با این حال این هزینه‌ها در مقایسه با تعرفه تعیین شده از سوی بیمارستان‌های خصوصی واقع در اروپای غربی، آمریکای شمالی و بریتانیا بسیار معقول و مناسب ارزیابی شده است.

آمار نشان می‌دهد که اکثر قریب به اتفاق گردشگران و بسیاری از مهاجرانی که در این کشور زندگی می‌کنند؛ کلینیک‌ها و بیمارستان‌های خصوصی را برای درمان‌های غیر اورژانسی ترجیح می‌دهند. اگرچه مشاوران زُبده و پزشکان ماهر بسیاری در بیمارستان‌های خصوصی و دولتی قبرس شمالی مشغول به کار هستند، اما حقیقت این است که سطح امکانات در مراکز خصوصی بیشتر است!

بسیاری از پزشکانی که در بیمارستان های قبرس شمالی کار می کنند، در ترکیه تحصیل کرده و آموزش دیده اند. همین موضوع موجب شده که استاندارد مراقبت های بهداشتی در این کشور بسیار خوب و مشابه ترکیه باشد.

لیست بیمارستان های قبرس شمالی در بخش خصوصی

بیمارستان دانشگاه Near East

این بیمارستان یکی از برترین بیمارستان های قبرس شمالی در بخش خصوصی است. بیمارستان مذکور در حال حاضر در مراکز محلی در Famagusta، Guzelyurt و Bafra دایر می باشد.

بیمارستان های خصوصی نیکوزیا/ لفکوشا

 • بیمارستان دانشگاه Near East نیکوزیا
 • بیمارستان Cyprus Life
 • بیمارستان Kolan British

بیمارستان های خصوصی گیرنه

 • بیمارستان Kamiloğlu Hastanesi
 • بیمارستان Medical Port

بیمارستان های خصوصی فاماگوستا

 • بیمارستان (Yasam) Cyprus Life
 • مرکز پزشکی دانشگاه Near East فاماگوستا
 • بیمارستان خصوصی Guzelyurt Lefke
 • کلینیک خصوصی دانشگاه Near East Guzelyurt

لیست بیمارستان های قبرس شمالی در بخش دولتی

بیمارستان دولتی نیکوزیا/ لفکوشا (بیمارستان دولتی دکتر Burhan Nalbantoğlu)

بیمارستان دولتی دکتر برهان نالبانتوغلو با 152 پزشک، بیش از 400 پرستار و نزدیک به 500 پرسنلِ بهداشتیِ فعال بزرگترین بیمارستان قبرس شمالی در بخش دولتی است. افتتاح این بیمارستان بزرگ 6 بلوکی که در حومه Lefkosa/ Nicosia بین Ortakoy و Gonyeli واقع شده، به سال 1978 میلادی باز می گردد. بیمارستان دولتی دکتر برهان نالبانتوغلو دارای بخش های متنوعی اعم از تروما، سرپایی، مراقبت های ویژه، بانک خون و امکانات تخصصی از جمله مراکز اختصاصی سرطان و دیابت می باشد.

بیمارستان دولتی فاماگوستا

بیمارستان فاکاگوستا یکی از برترین بیمارستان های دولتی قبرس شمالی است که در سال 2007  با هدف ارائه خدمات درمانی به کل منطقه East Coast قبرس شمالی از جمله Iskele و Karpaz افتتاح شد.  این بیمارستان دولتی دارای تاسیساتی بسیار مدرن بوده و یک ساختمان هوشمند به حساب می آید. اتاق‌های بستری بیماران در این بیمارستان بر اساس استانداردهای روز دنیا ساخته شده و وجود حمام اختصاصی، سیستم موسیقی و… بر جذابیت آن‌ها افزوده است!

بیمارستان دولتی فاماگوستا علاوه بر بخش حوادث و اورژانس 24 ساعته دارای اتاق عمل، آزمایشگاه و پلی کلینیک های مختلف بوده و طیف وسیعی از تخصص ها را ارائه می‌دهد. جالب است بدانید که این بیمارستان دولتی مطابق با استانداردهای اتحادیه اروپا اداره می شود. بر اساس آماری که در سال 2020 منتشر شده، 122 پرستار، 38 پزشک، 77 افسر و 49 کارگر در بیمارستان مذکور مشغول به فعالیت هستند.

بیمارستان دولتی لفکه ( بیمارستان دولتی Cengiz Topel)

این بیمارستان با قدمت،  در سال 1929 و در دوران استعمار بریتانیا توسط شرکت معدنی قبرس ساخته شده است. این بیمارستان دارای باغ های زیبا و زمین گلف است و در منطقه ساحلی Yesilyurt واقع شده، واقع شده است. اهالی محله Cuzelyurt- lefke از خدمات درمانی با کیفیت این بیمارستان دولتی استفاده می کنند.این بیمارستان به یاد چنگیز توپل، خلبان جنگ در سال 1964، نامگذاری شده است.

گفتنی است که این بیمارستان دولتی فعال در قبرس شمالی دارای 3 بخش 15-12 تختخوابی، 3 اتاق خصوصی، 11 اتاق پلی کلینیک، یک اتاق عمل، بخش فیزیوتراپی، واحد دیابت، واحد دندانپزشکی، آزمایشگاه و اورژانس 24 ساعته است. علاوه بر این ها، بیمارستان مذکور از بخش زنان و مامایی، داخلی، جراحی، بیماری های کودکان و شاخه های گوش و حلق و بینی نیز برخوردار می باشد. ارائه خدمات سرپایی در روزهای خاصی از هفته در شاخه های ارولوژی، ارتوپدی، قلب و عروق، فیزیوتراپی و چشم پزشکی از دیگر ویژگی های این بیمارستان دولتی است. ضمنا خدمات حوادث و اورژانس بیمارستان نیز به صورت 24 ساعته ارائه می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up

Compare Listings

عنوان قیمت وضعیت نوع منطقه هدف اتاق های خواب حمام و سرویس بهداشتی